Pomieszczenie pod lakierowanie

Jeśli mamy potrzebę polakierowania elementów karoserii w naszym samochodzie możemy to oczywiście zrobić sami lub zlecić profesjonalnej firmie. Gdy, jednak decydujemy się na samodzielne wykonanie zadania musimy pamiętać o wielu ważnych zasadach. Jedną z nich jest uważanie na osadzanie się kurzu. Dlaczego? Jeśli będzie go dużo to nałożona później farba nie będzie miała po prostu zbyt dobrej przyczepności na elementach metalowych. Dlatego właśnie, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju zabrudzenia i kurz to unikanie ich jest absolutną podstawą, jeśli lakierujemy w warunkach domowych. Z kolei, gdy mowa o profesjonalnych lakierniach tam zazwyczaj znajdują się specjalne komory, gdzie wszystko odbywa się w warunkach sterylnych.

Oddzielne komory

Najczęściej jedna z nich służy do przygotowania całego elementu, a druga do samego lakierowania. Jest to jednak przykład profesjonalnej lakierni, a zwykle jest to jedno oddzielne pomieszczenie, w którym odbywają się wszystkie czynności związane z lakierowaniem. Jednak na pewno jest to lepsza opcja niż lakierowanie np. w przydomowym garażu. Gdy odbywa się to właśnie w takich warunkach warto pomyśleć o dokładnym posprzątaniu pomieszczenia. Nie chodzi tutaj, jednak o sprzątanie jeszcze przed przygotowaniem całej powierzchni, bo to przecież byłoby lekko bez sensu, jeśli i tak podczas oczyszczania zabrudzenie będą się wszędzie osadzać, a bardziej przed samą czynnością lakierowania. Warto zrobić to jak najbardziej dokładnie, aby ograniczyć osadzenie się kurzu i innych zanieczyszczeń do minimum. Pamiętajmy o polaniu podłogi wodą, aby powietrze było bez zbędnych zanieczyszczeń – oczywiście w miarę możliwości. W dodatku warto mieć na uwadze również wszelkiego rodzaju owady, które czasami lubią usiąść na mokrym lakierze. Ich późniejsze usunięcie może być bardzo problematyczne, dlatego warto pamiętać o tym jeszcze przed rozpoczęciem wszystkich prac. Wiadomo, że raczej nie wyeliminujemy ich całkowicie, ale powinniśmy to zrobić na tyle na ile możemy i jest to możliwe.

Według zaleceń producenta

W przypadku, gdy podczas przygotowywanie powierzchni korzystamy ze środków chemicznych warto przestrzegać wszystkich czasów pomiędzy poszczególnymi operacjami – wszystko zawsze napisane jest na pudełku danego preparatu. Dlatego, jeśli już decydujemy się na korzystanie z tego typu środków warto decydować się na jednego producenta, ponieważ jeśli będzie dwóch innych to każdy z preparatów może mieć różne czasy schnięcia przez co trudniej będzie się w tym połapać, a co za tym idzie efekt może być słaby. Warto wiedzieć, że nie wszystkie chemiczne preparaty działają na siebie pozytywnie, dlatego jeśli już kupujemy jakieś tego typu środki powinniśmy decydować się na te od jednego producenta. Druga sprawa to taka, że na tego typu preparatach nie warto oszczędzać i decydować się na te najlepszej jakości, ponieważ często ma to wpływ na uzyskany efekt końcowy. Czasami droższe preparaty są łatwiejsze w zastosowaniu i czas ich schnięcia jest krótszy.

Zamieszczono w: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *