Nikki Yanofsky
– kobiety na prowadzeniu!

Kobiety prowadzą i przełamują stereotypy pod każdą szerokością geograficzną. W wywiadzie udzielonym specjalnie dla uczestniczek akcji „Kobiety prowadzą, stereotypy wysiadają” Nikki Yanofsky przekonuje, że – niezależnie od okoliczności – zawsze warto podążać własną drogą. Kanadyjska gwiazda muzyki jasno daje do zrozumienia, że za kółkiem czuje się równie pewnie jak na scenie i zachęca kobiety do samorealizacji na każdym etapie swojego życia.

Czy posiadasz prawo jazdy?

Nikki: Tak! Mam!

Jakim typem kierowcy jesteś?

Nikki: Określiłabym siebie jako bardzo rozważnego kierowcę. Staram się zachowywać za kierownicą w sposób możliwie najbardziej uczciwy, ale nie ukrywam, że czasem mogę stracić cierpliwość :P. Robię jednak wszystko by do tego nie doprowadzić, zdecydowanie nie jestem wybuchowym kierowcą.

Czy jazda samochodem sprawia Ci przyjemność?

Nikki: Muszę przyznać, że lubię prowadzić auto. Miasto, w którym mieszkam jest jednak dość małe, dostanie się z jednego punktu do drugiego nie zajmuje więc zbyt dużo czasu. Zdecydowanie w byciu kierowcą podoba mi sie to, że mogę w czasie jazdy słuchać nowych albumów. Czasem potrafię jeździć godzinami, słuchając albumu, który właśnie wszedł na rynek.

Jakiej muzyki najchętniej słuchasz prowadząc?

Nikki: Lubię słuchać, współodczuwać dobrą muzykę i stare przeboje. Nic, co jest zbyt szaleńcze, wystarczy, że droga czasem jest nerwowa 😊. Zwykle w moim odtwarzaczu lądują Stevie Wonder albo Beatlesi. Przyznaję, że uwielbiam śpiewać w aucie, więc z założenia słucham rzeczy, przy których dobrze się bawię śpiewając.

Czy istnieje jakiś typ auta, który mogłabyś określić jako swój ulubiony?

Nikki: Cóż, w miejscu, w którym mieszkam zima jest bardzo, bardzo zimna, z dużymi opadami śniegu, więc lubię prowadzić SUV-y, ale latem kocham kabriolety. Kto ich wtedy nie kocha?

Artystka Nikki Yanofsky mimo młodego wieku ma już na koncie ważne osiągnięcia: jest najmłodszą gwiazdą, jaka wystąpiła na słynnym Montreal Jazz Festival, w 2010 roku artystka zaśpiewała dla ogromnej widowni w trakcie uroczystości towarzyszących igrzyskom olimpijskim w Vancouver, a jej występ za pośrednictwem telewizji oglądały ponad trzy miliardy telewidzów na całym świecie. Ponadto Nikki współpracowała z artystami, takimi jak: Herbie Hancock, Sir Elton John, Phil Ramone, Will.I.Am czy Wyclef Jean.