Lakierować samemu czy nie?

Lakierowanie elementów karoserii nie jest łatwe i wymaga od nas odpowiedniego przygotowania oraz przede wszystkim staranności. Jeśli mamy już wszystko dokładnie wyszlifowane czas na nałożenie podkładu, czyli inaczej mówiąc lakieru bazowego. Na to można nałożyć lakier bezbarwny, choć oczywiście nie jest to konieczność. Chyba nie ma jednej i najlepszej metody, jeśli chodzi o sam proces przygotowania powierzchni czy lakierowania. Jeśli nie mamy pojęcia jak to zrobić warto skorzystać z poradników, które dostępne są chociażby w Internecie.

Instrukcje w Internecie

Gdy już je znajdziemy i będziemy postępować krok po kroku zgodnie z instrukcją możemy mieć niemal pewność, że cały proces lakierowania zakończy się sukcesem, a co najważniejsze na samym końcu będzie wyglądało to estetycznie. Nawet, jeśli nigdy tego nie robiliśmy w żadnym wypadku nie powinniśmy się tego bać. Przede wszystkim pamiętajmy, że podczas lakierowania nie możemy się spieszyć, ponieważ jest to największy wróg tej czynności. Gdy wykonamy tą czynność po raz pierwszy dopiero wtedy możemy w pełni zdać sobie sprawę z tego dlaczego wszystkie usługi lakierniczne są takie drogie. A co więcej – może nawet nie trzeba spróbować, a dokładnie przeczytać chociaż jeden poradnik. Jest to niezwykle trudna praca i nie oszukujmy się, aby wykonać ją dobrze potrzebna nam jest nie tylko odpowiedni wiedza, ale przede wszystkim doświadczenie. Jednak pamiętajmy w tej branży tak naprawdę nic nie zagwarantuje nam sukcesu, ponieważ nawet, gdy to wszystko mamy istnieje wiele czynników przez, które po prostu nasza praca może się nie udać. Za przykład można wziąć chociażby niespodziewany podmuch wiatru.

Może warto w lakierni?

Lakierowanie nie należy do prostych czynności i jeżeli mamy potrzebę polakierowania jakiegoś elementu czy powierzchni warto zastanowić się nad tym czy lepszym wyjściem będzie oddanie w ręce profesjonalistów czy zrobienie tego samemu, jednak najpierw warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Jeśli zdecydujemy się na lakierowanie samemu to oczywiście zaoszczędzimy sporo pieniędzy, ale tak naprawdę nie będziemy mieć pewności, że zrobiliśmy to dobrze, a efekty tego mogą być zauważalne dopiero później np. w postaci korozji. Druga sprawa to taka, że zajmie na to sporo czasu i się z tym namęczymy, ale znowu możemy nabrać tak naprawdę bezcennego doświadczenia. Jeśli z kolei zdecydujemy się na zlecenie tego profesjonalnej firmie niemal zawsze mamy pewność, że usługa zostanie wykonana prawidłowo i zgodnie ze sztuką. Unikniemy wtedy niepotrzebnych poprawek, a nawet gdyby były one potrzebne to firmy wykonują je za darmo za to, że zrobiły coś nieprawidłowo. Zdecydowaną wadą, jeśli chodzi o tego typu firmy są oczywiście koszty usług, ale oczywiście nic w tym dziwnego, bo nie jest to łatwa praca. Sami musimy odpowiedzieć sobie zatem na pytanie co będzie lepsze i przede wszystkim co chcemy osiągnąć i co jest dla nas ważne. Podkreślmy jednak, że nie zawsze warto oszczędzać, bo czasem może kosztować nas to jeszcze więcej pieniędzy.

Zamieszczono w: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *