„Nie wierzymy w prawdziwość negatywnego stereotypu baby za kierownicą.

Z naszych obserwacji wynika, że kobiety to sprawni, bezpieczni i pewni kierowcy. Dlatego podjęliśmy próbę zbadania tematu we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin” - wyjaśnia Michał Cabaj, Kierownik Zespołu PR ŠKODA Polska.

Kobiety prowadzą, stereotypy wysiadają

Problem ze stereotypami na temat kobiet kierowców jest taki, że najczęściej powstają one na podstawie niepełnej wiedzy lub fałszywych przekonań i bardzo trudno je zmienić.

„Każda sytuacja zgodna ze stereotypem umacnia go. Dodatkowo, każda sytuacja niezgodna ze stereotypem (np. kobieta, która wygrywa wyścig samochodowy) jest odbierana jako wyjątek potwierdzający regułę” - tłumaczy prof. Dominika Maison, psycholog i współautorka książki "Polki. Spełnione Profesjonalistki, Rodzinne Panie Domu czy Obywatelki Świata?”

ŠKODA Polska aktywnie wspiera kobiety za kierownicą, dlatego zleciła obszerne badania Domowi Badawczemu Maison, które miały odpowiedzieć na pytanie, jaka naprawdę jest kobieta za kierownicę. Procedura badawcza uwzględniła 3 etapy różniące się metodologią: grupy fokusowe, badanie ilościowe oraz pogłębione wywiady eksperckie. W efekcie powstał wielki raport „Kobiety prowadzą, stereotypy wysiadają”, który został podzielony na 6 rozdziałów.Raportowi towarzyszy ogólnopolska kampania reklamowa, której ambasadorką jest Małgorzata Socha. Co kilka tygodni będziemy publikować kolejny rozdział raportu, w którym znajdziecie informacje na temat faktów i mitów, dotyczących kobiet za kierownicą.

Zostaw stereotypy w tyle
i zobacz, jak prowadzą kobiety.
poznaj wyniki raportu